Išgauk tobulas nuotraukas!

Išgauk tobulas nuotraukas!

Laikykitės nuotraukų kompozicijos taisyklių

Puikiam kadrui reikalinga aktuali, įdomi idėja ar mintis. Nuotraukoje gali atsispindėti ir tai, kas labai įkvepia tave – visada jaučiasi, kai iš nuotraukos sklinda užtikrintumas, susižavėjimas. Kūno ir veido kalba labai svarbu, nes jei norisi pasakyti tam tikrą žinutę ji skaitoma iš visko, kas matoma nuotraukoje.

Atkreipkite dėmesį į apšvietimą

Tinkama šviesa. Jei norisi aiškiai apšviesto objekto, šviesa turi sklisti į jį, pro langą, lauke, o galbūt papildomai apšvietus kito telefono žibintu. Svarbu apšvietimą derinti su tuo, ką norima parodyti.

Nepersistenkite nuotraukas redaguodami

Įvairios programėlės ir patys telefonai leidžia pasirinkti skirtingus filtrus, koreguoti nuotraukos šviesumą, atspalvius.

Atraskite tinkamiausią fotografavimo kampą

Pozityviai nuotraukai akivaizdžiai tinka šiltesnės, šviesesnės spalvos, melancholijai, paslapčiai – tamsesnės, šaltesnės, išraiškingesnei – kontrastas, aiškumas. Taip pat reiktų nepamiršti spalvų derinimo, fono derinimo prie drabužių sukuriant kontrastą – juoda suknelė, mėlynas dangus arba kaip tik suvienodinti – rožinė suknelė ir rožinė siena. Jei norisi atkreipti dėmesį, pasirinkite netikėtą rakursą, pozą ar foną, fotografuokite iš labai žemai, atsigulus ant žemės, ar pasilipus kur nors aukščiau, ant suoliuko, mašinos stogo, medžio.